2018 HAZİRAN AYI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK SERVİSİNCE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN İŞ VE İŞLEMLER

1) Sınıf düzeyine göre (91011 ve 12. sınıflar) 2017-2018 eğitim-öğretim yılı Rehberlik Yıllık Çalışma Çerçeve Programını inceleyiniz.

2) "Haziran Rehberlik Çalışma Planı"nı da inceleyerek iş akışlarınızı sıralayınız.

3) Web sitemizde yer alan E-Kütüphane ve E-Dergi sekmelerini inceleyerek Haziran-2018 Rehberlik Panosunu buradaki zengin arşivi kullanarak hazırlayınız. (Diğer evraklara buradan ulaşabilirsiniz.)

4) Üniversite ve/veya müze, üretim tesisleri, araştırma merkezleri, kültür-sanat ve turizm merkezlerine yönelik geziler düzenleyiniz.

5) En az bir tane Sosyal Sorumluluk Projesi gerçekleştirilmesi için Okul Aile Birliği, Okul İdaresi, Sosyal Kulüpler, Sınıf Öğretmenleri gibi paydaşlarla iş birliği yaparak; özellikle Çocuk Bakımevi Ziyareti, Darülaceze, Huzurevi, Yetimhane vb. yerleri ziyaret ederek ve çam sakızı-çoban armağanı butik bir yardım organizasyonu gerçekleştirerek öğrencilerin farkındalıklarını artırmaya çalışınız.

6) Özellikle 12. sınıflara yönelik olarak LYS sınavlarına ilişkin son bilgilendirmeleri yapınız.

7) "Sınıf Rehberlik Çalışma Dosyaları"nı imza karşılığında sınıf öğretmenlerinden teslim alarak arşive kaldırınız.

8) Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) modülü üzerinden yıllık yapılan çalışmaları menülerden adım adım MEBSİS sitemine işleyerek sonuç raporunun çıktısını da okul idaresine imzalatarak arşive kaldırınız.

Test Okul Rehberlik Servisi