2018 MAYIS AYI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK SERVİSİNCE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN İŞ VE İŞLEMLER

1) Sınıf düzeyine göre (91011 ve 12. sınıflar) 2017-2018 eğitim-öğretim yılı Rehberlik Yıllık Çalışma Çerçeve Programını inceleyiniz.

2) "Mayıs Rehberlik Çalışma Planı"nı da inceleyerek iş akışlarınızı sıralayınız.

3) Web sitemizde yer alan E-Kütüphane ve E-Dergi sekmelerini inceleyerek Mayıs-2018 Rehberlik Panosunu buradaki zengin arşivi kullanarak hazırlayınız.

4) Üniversite ve/veya müze, üretim tesisleri, araştırma merkezleri, kültür-sanat ve turizm merkezlerine yönelik geziler düzenleyiniz.

5) En az bir tane Sosyal Sorumluluk Projesi gerçekleştirilmesi için Okul Aile Birliği, Okul İdaresi, Sosyal Kulüpler, Sınıf Öğretmenleri gibi paydaşlarla iş birliği yaparak; özellikle Çocuk Bakımevi Ziyareti, Darülaceze, Huzurevi, Yetimhane vb. yerleri ziyaret ederek ve çam sakızı-çoban armağanı butik bir yardım organizasyonu gerçekleştirerek öğrencilerin farkındalıklarını artırmaya çalışınız.

6) Sınıf Rehber Öğretmenlerine, E-Kütüphane sekmesindeki yer alan E-Dergiler alt klasöründeki dergilerin diledikleri bölümlerini; şema, okuma ödevi, beyin fırtınası, tartışma, diyalog, müzakere, münazara vb. tekniklerle resmî sınıf rehberliği derslerinde kullanabileceklerini ödevleyerek ifade ediniz. Yapılan çalışmaları kendilerine teslim ettiğiniz "Sınıf Rehberlik Dosyası"ndaki aylık etkinlikler kutucuklarına akademik takvime göre işleyerek imza altına almalarını belirtiniz.

7) Özellikle 10. sınıflara mesleki alanlarla ilgili bilgiler verilerek, öğrencilerin alan seçimi/seçmeli ders seçimi ile ilgili veli muvafakatnamelerini içeren dilekçeleri velinin imzasıyla alarak yavaş yavaş gelecek yılın planlamalarına başlayınız. 

8) Ayrıca 12. sınıflara yönelik olarak LYS sınavlarına ilişkin gerekli bilgilendirmeleri yapmak için seminerler düzenleyiniz veya atölye çalışmaları gerçekleştiriniz.

Test Okul Rehberlik Servisi