2017 KASIM AYI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK SERVİSİNCE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN İŞ VE İŞLEMLER

1) Sınıf düzeyine göre (9, 10, 11 ve 12. sınıflar) 2017-2018 eğitim-öğretim yılı Rehberlik Yıllık Çalışma Çerçeve Programını inceleyiniz.

2) "Kasım Ayı Rehberlik Çalışma Planı"nı da inceleyerek iş akışlarınızı sıralayınız.

3) Web sitemizde yer alan E-Kütüphane ve E-Dergi sekmelerini inceleyerek Kasım-2017 Rehberlik Panosunu buradaki zengin arşivi kullanarak hazırlayınız.

4) Sınıf Rehber Öğretmenleri, Yıllık Sınıf Rehberlik Dosyasının ilk iki aylık çalışmalarını tamamladıklarında, sınıflarında tespit ettikleri ders başarısı düşük ve/veya okula devamsızlık yapan öğrencilerin listesini talep ederek kendinize öncelikle ikinci bir görüşme listesi ve acil eylem planı hazırlayınız.

5) Bu aşamadan sonra bu öğrencilerin velileriyle de görüşmeyi ajandanıza kaydedin ve bu görüşmelerinizdeki izlenimlerinizi (duygu ve düşüncelerinizi) raporlar hâlinde yazarak 'Görüşme Dosyası'nda biriktirin. 

6) Beşinci maddenin gerçekleştirilmesi neticesinde, okulunuzdaki Özel Öğretime tabi, Kaynaştırma, Özel Öğrenci veya Üstün Zekalı/Yetenekli öğrencilerin dosylarını oluşturup tekrar güncelleyiniz. (Diğer evraklara buradan ulaşabilirsiniz.)

7) Sınıf Rehber Öğretmenlerine, E-Kütüphane sekmesindeki yer alan E-Dergiler alt klasöründeki dergilerin diledikleri bölümlerini; şema, okuma ödevi, beyin fırtınası, tartışma, diyalog, müzakere, münazara vb. tekniklerle resmî sınıf rehberliği derslerinde kullanabileceklerini ödevleyerek ifade ediniz. Yapılan çalışmaları kendilerine teslim ettiğiniz "Sınıf Rehberlik Dosyası"ndaki aylık etkinlikler kutucuklarına akademik takvime göre işleyerek imza altına almalarını belirtiniz.

8) Portalımızda yer alan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Testlerininin akademik uygulama takviminiz ve yönergelerini inceleyerek Kasım 2017 Rehberlik Ölçme ve Değerlendirme Testini (ÖĞRENCİ FARKINDALIK TESTİ / Kasım Ayı 3. Hafta) web tabanlı veya optik tabanlı uygulayınız. 

9) Uygulanan bu psikometrik test neticesinde, tüm sonuçları değerlendirerek, gerek  bireysel görüşeme listesi, gerek grup görüşme etkinlilkleri, gerekse sınıf rehberlik programı veya konferans konseptinde kitlesel rehberlik/pedagojik danışmanlık programları düzenleyiniz.

Test Okul Rehberlik Servisi